اطلاعات نشریه

نشریه
پژوهش های فرهنگی

تعداد مقالات
13

تلفن همراه

تلفن ثابت

آدرس ایمیل
وب سایت
صاحب امتیاز

ISSN آنلاین

ISSN چاپی

آدرس پستی
صاحب امتیاز: کانون بسیج اساتید با همکاری مجتمع آموزش عالی اسفراین
مدیر مسئول: دکتر سید رضا ساداتی فر
سردبیر: دکتر محمدحسن بهنام فر
مدیر اجرایی: علی انصاری فرشیوه نگارش :
به منظور تسهیل و تسریع در امر داوری و انتشار به موقع مقاله، از کلیه پژوهشگران و اساتید محترم و علاقه مند که مایل به چاپ مقالات علمی خود در این فصلنامه هستند, درخواست می‌شود به نکات زیر توجه کافی نمایند
۱) فصل نامه پژوهش های فرهنگی مقالات علمی – پژوهشی را در کلیه زمینه‌های مرتبط با اهداف مجله چاپ می‌کند. هیأت تحریریه در پذیرش مقالاتی بین‌رشته ای مختار است.
۲) مقاله ارسال شده باید حاصل کار پژوهشی و علمی نویسنده باشد و قبلاً در نشریه دیگری اعم از داخلی یا خارجی و یا مجموعه مقالات سمینارها و مجامع علمی چاپ نشده باشد.
تبصره1؛ هیأت تحریریه انتظار دارد نویسندگان محترم تا هنگامی که جواب پذیرش از نشریه نرسیده است, مقاله خود را به مجله دیگری جهت چاپ ارسال نفرمایند.
تبصره2؛ آن دسته از مقالات ارائه شده در مجامع علمی که صرفاً خلاصه آنها چاپ شده باشد (مشروط به ذکر مشخصات کامل) قابل بررسی است.
تبصره 3؛ پژوهشگران می توانند مقالات خود را از طریق آدرس پستی و یا از طریق آدرس ایمیل farhang@esfarayen.ac.ir ارسال کنند.
۳) زبان رسمی نشریه، فارسی است اما مقالات به زبان عربی نیز قابل بررسی خواهد بود.
۴) مقاله باید دارای انشایی روان و از نظر دستور زبان و آیین نگارش خالی از اشکال باشد.
۵) حداکثر حجم مقاله شامل متن، شکل‌ها، نمودارها و جدول‌ها ۲۰ صفحه است.
۶) مقاله باید دارای ساختار زیر باشد:
اطلاعات: عنوان کامل مقاله به فارسی و انگلیسی؛ نام نویسنده یا نویسندگان به فارسی و انگلیسی، (نام نویسنده یا مسئول مکاتبات با ستاره مشخص شود) آخرین مدرک تحصیلی، مرتبه علمی و محل اشتغال؛ نشانی کامل نویسنده شامل آدرس پستی، شماره تلفن، شماره دورنگار، نشانی رایانامه (پست ‌الکترونیک)
– صفحه اول: عنوان کامل مقاله به فارسی؛ چکیده فارسی (حداکثر ۳۰۰ کلمه و حداقل ۲۵۰ کلمه) چکیده فارسی باید شامل: مهمترین مسئله مورد بررسی و چالش نظری مرتبط همراه با بیان روش تحقیق و خلاصه نتیجه گیری پژوهش باشد که در بالای آن عنوان مقاله نام نویسنده و محل اشتغال بیاید.
– صفحات بعدی شامل:
مقدمه: شامل طرح کلی موضوع مورد بررسی در مقاله؛
– طرح و بیان مسئله: ارائه دقیق و علمی مسئله مورد نظر، تشریح پرسش یا فرضیات اصلی متن، اهداف علمی- شناختی و اجتماعی- کاربردی وضرورت های انجام تحقیق
– مباحث نظری: تشریح و نقد وبررسی مهمترین نظریه های مرتبط با موضوع مورد بررسی و شفاف سازی رویکرد نظری اصلی تحقیق
–بیان روش پژوهش انجام شده و تکنیک های مورد استفاده و ابزارهای احتمالی گردآوری اطلاعات
محورهای مرتبط با موضوع اعم از تیترها اصلی و فرعی
– بیان یافته های پژوهش نظری یا تجربی وارائه جداول و نمودارها وآماره های مورد نظر
نتیجه گیری وارائه راهکارها
– فهرست منابع و مطالعات مورد استفاده فارسی و لاتین طبق حروف الفبا
تبصره ۱: اصطلاحات خارجی با معادل‌های دقیق و رسا در زبان فارسی و نام کامل واژه و عبارت‌های اختصاری به کار رفته در متن، به زیرنویس ارجاع شوند.
تبصره ۲: تاریخ های قید شده در مقاله می بایست /هجری قمری یا هجری شمسی و میلادی باشد.
تبصره ۳: نقشه‌ها و نمودارها به صورت سیاه و سفید و با کارکرد محتوایی مناسب تهیه شود.
۷) حروفچینی مقاله باید در محیط نرم افزار Word 2003 یا ۲۰۰۷ تحت Windows XP باشد. حاشیه‌ها ۳ سانتی‌متر در هر طرف و فاصله یک سانتی‌متر میان سطور بر روی کاغذ A4 صورت گیرد. لازم است متن فارسی از قلم نازنین نازک با فونت ۱۳ و متن انگلیسی از قلم نازک Times New Roman با فونت ۱۲ استفاده شود.
۸) ارجاعات: مآخذ باید به صورت درون متنی و همچنین در پایان مقاله به شیوه ی ذیل ذکر شود.
ارجاعات در متن مقاله باید به شیوه داخل پرانتز (APA) باشد، به گونه‌ای که ابتدا نام مؤلف یا مؤلفان، سال انتشار و صفحه ذکر شود. شایان ذکر است که ارجاعات می بایست به کارهای چاپ شده به همان زبان اصلی (فارسی یا انگلیسی) باشد . به عنوان نمونه: (مقیمی، ۱۳۸۴: ۵۰) یا (Williams, 2007: 264)
پژوهشگران محترم دقت فرمایند: شیوه ارجاع درون متنی است و می بایست حتما نکات ویرایشی رعایت شود. حتما بعد از نویسنده ویرگول و سپس فاصله سپس سال نشر کتاب، پس از آن دو نقطه باز هم فاصله و در نهایت شماره صفحه یا صفحات کتاب درج شود.
۹) منابع و ماخذ: شیوه نگارش مشخصات منابع و مراجع در انتهای مقاله براساس حروف الفبا بایستی به‌صورت الگوی ذیل باشد:
کتاب: نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده، سال نشر کتاب(در داخل پرانتز)، عنوان کتاب (Bold) ، نوبت چاپ ، محل انتشار، ناشر.
کتاب ترجمه شده: نام خانوادگی، نام مولف، ( تاریخ ترجمه)، عنوان کتاب به فارسی، ( نام و نام خانوادگی مترجم)، محل نشر، ناشر(تاریخ انتشار به زبان اصلی)
مقاله: نام خانوادگی، نام نویسنده، سال نشر، عنوان مقاله (Bold)، نام نشریه دوره، شماره، ماه، سال، شماره صفحه.
منابع اینترنتی: نام خانوادگی، نام نویسنده، عنوان مقاله به طور کامل [ تاریخ کامل انتشار مقاله]
تبصره: عنوان کتاب و عنوان نشریه به صورت bold و سیاه‌تر از بقیه تایپ می‌شود.
تبصره: در صورت استفاده از پایان‌نامه یا رساله‌های دانشجویی، ذکر نام استاد راهنما، عنوان رشته و نام دانشگاه مربوط، الزامی است.
۱۰) نقل قول‌ها – مستقیم و غیر مستقیم – نقل به مضمون و مطالب مأخوذ از منابع و مآخذ، با حروف نازک و استفاده از نشانه‌گذاری‌های مرسوم، مشخص گردد و نام صاحبان آثار، تاریخ، و شماره صفحات منابع و مآخذ، بلافاصله در میان پرانتز نوشته شود.
۱۱) مقالات برگرفته از پایان‌نامه و رساله های دانشجویان در اولویت قرار دارند.
۱۳) مسئولیت صحت و سقم مقاله به‌ لحاظ علمی و حقوقی بر عهده نویسنده یا نویسندگان است. فصلنامه پژوهشهای فرهنگی هیچگونه مسئولیتی در این مسائل ندارد.

نشانی دفتر مجله : خراسان شمالی- اسفراین- بلوار آزادگان- جنب میدان مادر- مجتمع آموزش عالی اسفراین- دبیرخانه مجتمع، دفتر فصلنامه پژوهشهای فرهنگی.
تلفن: 05837266531 داخلی 238
آدرس ایمیل: farhang@esfarayen.ac.ir